Ülkemizde üretilen FIAT Egea artık hybrid seçeneği ile son tüketici ile buluşacak.Yerli üretim olması fiyat performans olarak yıllardır ülkemizde göz bebeği olan Egea bu yıl çıkarttığı yeni Cross modeli ile de gözleri doldurmuştu.Bulunduğu sınıfta ithal emsallerine göre donanım motor ve bakım maliyetleri olarak ülkemizde el üstünde tutulan model Cross modeli ile de C sınıfı otomobillerde ülkemizde tüketicinin kalbinde taht kurdu.Tasarım,sürüş dinamiği kendine has bir yapısı bulunan araç aynı zamanda fiyat olarak ta uygun olduğu için tüketiciler tarafından talep görüyor.

Hybrid aracını duyuran FIAT Egea platformu üstünde Alfa Romeo Tonale de de kullanılan 1.5 hybrid motorunu Egea ile Türk kullanıcıları ile buluşturacak.Teknik özellikleri aşşağıda görüldüğü gibi olan blok güç ve yakıt tüketimi odaklı .

Egea’nın yeni hibrit versiyonu, yüksek performansını yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1.5 litrelik, 4 silindirli turbo benzinli FireFly motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorun sinerjisinden alıyor. Egea Hybrid ile birlikte 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman da Fiat markasında ilk defa satışa sunuluyor.